Zebranie Sprawozdawcze za 2013r

Zarząd Koła PZW Skarżysko-Miasto  zaprasza wszystkich członków  na walne zebranie sprawozdawcze za 2013r, które odbędzie się w dniu 23.02.2014r. (niedziela) o godzinie 9:00. Zebranie odbędzie się w  Sali Herbowej  Starostwa Powiatowego w Skarżysku Kamiennej przy ul. Konarskiego  20.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze (2)

• Cz Piotr Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

tao1111

Wniosek przeszedł... czekamy na dalsze kroki we władzach ZO Kielce i może za 2 latka pierwsze kropki wpuścimy do rzeki. Dziękujemy za wsparcie i poparcie wniosku

• Cz Piotr Data dodania: 3 lata temu Oceń: 0 + / -

tao1111

Rzeka Kamienna odcinek górski - propozycja???

Od kilku lat na zebraniach sprawozdawczych w kołach PZW Skarżyska oraz na forach wędkarskich i prasie wraca temat zarybiania Kamiennej w granicach miasta i gminy Skarżyska, oraz wyznaczenia odcinka rz. górskiej.

Ryby jakie są wpuszczane przez koła to lin, amur, płoć, szczupak, leszcz, sum, miętus (ponoć), ale brak fotek i filmików z zarybiana w sieci przekonuje nie tylko mnie, ale i wędkarzy łowiących w rzece na stwierdzenie, że chyba takich zarybień nie było. Ja i moi znajomi raczej nie napotykamy na takie sztuki, lecz zdarza się spotkać pstrąga potokowego w okolicach Boru.

Rzeka Kamienna w granicach gminy Skarżysko jest w większości swojego biegu nieuregulowana, dzika i płynąca w gęstwinach lasów, często niedostępna dla "spławikowców", ale nie dla "spinningowców", a trzeba zaznaczyć, że woda jest krystaliczna i przezroczysta z różnym ukształtowaniem dna czy to piaszczysta czy kamienista - żwirowa a przy okazji z szybkimi nurtami oraz wieloma małymi zatoczkami ze zwisającymi nad lustrem wody gałęziami i krzakami sprawiająca doskonałe warunki dla drapieżników.

Po kilku latach, żmudnych próbach przegłosowania na zebraniach kół PZW w Skarżysku odcinka górskiego na rz. Kamiennej stawiam pytanie na forum co do właśnie takiego odcinka:

Czy Waszym zdaniem oznaczenie rzeki Kamiennej jako górskiej na odcinku: - zapora zbiornika (lub od źródła z wyłączeniem zbiornika) w Bliżynie do ujścia rz. Bernatki do Kamiennej i zarybienie jej pstrągowatymi jest dobrym pomysłem?

Moje spostrzeżenia co do ukształtowania terenów rzeki Kamiennej w tej części odcinka i jej położenia, oraz bardzo dogodnego dojazdu do wody i klasy czystości w okolicach gminy Skarżyska spowoduje dla wszystkich miłośników "kropki" dogodne korzystanie z jej uroków, a przy okazji zminimalizuje koszty dojazdów do i tak oddalonych górskich rz.: Mierzawa, Czarna Staszowska, Lubrzanka, Pokrzywianka, Świślina. Dojazdy do tak oddalonych rzek wiążą się także z większymi wydatkami, a i ilość wędkarzy na tych rzekach